Manipulujte s námi ...
Prodej

Terénní vysokozdvižné vozíky 2WD a 4WD

Produktový list
ke stažení

Terénní vysokozdvižný vozík patří mezi manipulační techniku pro specializované použití. Využijete ho především potřebujete-li manipulovat na nezpevněném povrchu či přímo v térénu. Terénní vysokozdvižný vozíky nachází uplatnění ve dřevozpracujících, stavebních společnostech či firmách s rozsáhlými areály.

Jde v podstatě o čelní čtyřkolový vysokozdvižný vozík, který má velkou světlou výšku podvozku, velká kola s dobrým záběrem, robustní konstrukci, výkonný motor, výkyvnou řídící nápravu atd. Tyto vlastnosti předurčují terénní vysokozdvižné vozíky pro práci v terénu. Některé jsou navíc vybaveny pohonem 4x4, který umožňuje manipulaci i v méně prostupném terénu.

Vyznačují se však také většími rozměry a větší poloměr otáčení, proto se hodí především pro použití v místech s dostatečným prostorem. Nabízíme je ve variantách kapacity 2500 - 5000kg. 

 

Konstrukce

Terénní vysokozdvižný vozík je většinou vybaven hydrodynamickým pohonem kombinovaným s mechanickou resp. elektronickou redukční převodovkou. Ta umožňuje využít silný převod pro dostatečný výkon pojezdu v terénu a naopak rychlý pojezd mimo terén.

Terénní vysokozdvižný vozík může být vybaven i mechanickou nebo hydraulickou uzávěrkou diferenciálu, která prostupnost terénem ještě zvyšuje.
Další výhodou terénních vozíků je stabilita zabezpečená širokým rozchodem a nadstandardní šíří nosné desky. Jsou tedy vhodný pro manipulaci s delšími břemeny uloženými napříč.

Terénní vysokozdvižný vozík není v portfoliu výrobců zástoupen tak hojně jako klasický čelní vozík. Mezi nejznámější terénní vysokozdvižné vozíky patří Desta, Ausa, Mast explorer, Manitou a JCB. V našem bazaru naleznete také použité terénní vysokozdvižné vozíky za přijatelné ceny.

Monika Horňáková

Prodej nové techniky

Monika Horňáková

+420 608 02 00 92 obchod@viva-manipulacni-technika.cz Vstupte do e-shopu