Ruční vysokozdvižný vozík

Ruční vysokozdvižný vozík

Ruční vysokozdvižný vozík

Ruční vysokozdvižný vozík je manipulační prostředek, který hlavně posledních letech získal na popularitě a stal se neodmyslitelným pomocníkem v mnoha firmách. Starší modely těchto vozíků byly velmi nestabilní, neobratné a práce s nimi nebyla jednoduchá, ale dnešní ruční vysokozdvižný vozík patří mezi spolehlivé vozíky s velmi dobrou stabilitou, pracovním výkonem a ovládáním. Ruční vysokozdvižný vozík dokáže v některých případech plně nahradit klasický vysokozdvižný vozík, ale navíc je tento typ vozíku mnohem obratnější a proto je využíván v provozech s omezenými prostory po manipulaci. Další důvod proč používat ruční vysokozdvižný vozík je v ekonomičnosti jeho provozu. Ruční vysokozdvižný vozík má nejen nižší pořizovací cenu, ale i následné provozní náklady jsou mnohem nižší. Tento typ vozíku má mnohem nižší spotřebu elektrické energie, levnější náhradní díly, náklady na servis díky větší jednoduchosti vozíku a v neposlední řadě nižší pořizovací cenu baterie, která se svou cenou též podílí na provozních nákladech. Přestože se jedná vozík se širokou škálou použití, má svá omezení, na které je při výběru vozíku brát ohled. Výběr manipulační techniky není snadný, proto se na nás můžete s důvěrou obrátit a my Vám rádi pomůžeme!

Ruční vysokozdvižný vozík - konstrukce

Ruční vysokozdvižný vozík

Ruční vysokozdvižný vozík s elektrickým pohonem je vybaven elektrickým pohonem hydraulického systému a také elektrickým pohonem pojezdu. Moderní ruční vysokozdvižný vozík je standardně vybaven AC pohonem s bezúdržbovými asynchronními motory, která o cca 30% spotřebu než vozík s DC pohonem.
Oproti nízkozdvižnému vozíku je elektrický ruční vysokozdvižný vozík vybaven zvedacím zařízením podobně, jako klasický vozík. Zvedací zařízení může být v provedení simplex (jednoduchý sloup), standard (dvojitý sloup), duplex s volným zdvihem a triplex (trojitý sloup), který bývá většinou s volným zdvihem.
Ruční vysokozdvižný vozík v základním provedení je ekonomický manipulační prostředek, ale je možné jej vybavit řadou doplňků, které zvýší jeho výkonnost, využítí a komfort ovládání. Ruční vysokozdvižný vozík tak může být vybaven sklopnou podlahou (stupačkou) obsluhy, která je obvykle doplněna o boční zábrany. Takto vybavený vozík má mnohem vyšší rychlost pojezdu a tím i manipulační výkon. Dále může být ruční vysokozdvižný vozík vybaven výkonnější baterií, která vozíku zajistí větší výdrž, pin klávesnicí pro zamezení zneužití neoprávněnou osobou, interním nabíječe pro jednodušší nabíjení, proporcionálním ovládáním hydrauliky pro plynulé ovládání zdvihu a spouštění břemene.
Ruční vysokozdvižný vozík se rozděluje dle výkonosti a životnosti na ekonomické light modely, standardní modely a modely v provedení heavy duty, které jsou určeny do náročných provozů.

Ručně vedený vysokozdvižný speciální provedení

Ručně vedený vysokozdvižný vozík s přízdvihem

Ruční vysokozdvižný vozík může být též speciální provedení. Poměrně známý je ručně vedený vozík s přízdvihem nebo-li také s iniciálním zdvihem. Ruční vysokozdvižný vozík v tomto provedení v podstatě kombinace nízkozdvižného vozíku a vysokozdvižného ručně vedeného vozíku. Ruční vysokozdvižný vozík s přízdvihem umožňuje zdvih spodních vidlic do výšky cca 200 mm a zdvih vrchních vidlic do výšky dle zdvihu vozíku. Nejenže je tímto způsobem umožněno přepravovat dvě palety najednou, ale zároveň je tento Ručně vedený vysokozdvižný vozík překonávat větší terénní nerovnosti a také zlomy, což mu umožňuje vyšší světlost podvozku díky zdvihnutí spodních vidlic.
Další jeiž méně známou verzí je ručně vedený vysokozdvižný vozík ve čytřcestném provedení. Tento typ vozíku má otočná všechna kola a může se tedy pohybovat i do boku. Tato schopnost umožňuje přepravovat dlouhé materiály i malými průjezdy a manipulavat v úzkých uličkách.
Ručně vedený vysokozdvižný vozík s přízdvihem či ve čtyřcestném provedení naleznete v naší sekci ručně vedené vysokozdvižné vozíky.

Ruční vysokozdvižný vozík s elektrickým zdvihem

Ruční vysokozdvižný vozík s elektrickým zdvihem

Další možnou variantou ručních vozíků je ruční vysokozdvižný vozík v semielektrickém provedení. Jedná se ruční vysokozdvižný vozík s elektricky poháněným systémem hydrauliky, ale s manuálním pojezdem. Jak už sám manuální pojezd napovídá, je tento ruční vysokozdvižný vozík určen pro občasnou manipulaci, při které není potřeba přepravovat materiál na delší vzdálenosti. Tento typ vozíku tedy ocení hlavně firmy, které potřebují jednorázově naložit popř. složit materiál např. montážní firmy. Výhodou tohoto ručně vedeného vozíku je hlavně v elektrickém zdvihu, který obsluze značně ulehčí manipulaci, protože zdvih do výšky např. 1600 mm je u plně manuálního vozíku poměrně náročný.
V naší nabídce naleznete jak použitý ručně vedený vozík, tak ručně vedený vozík nový.

Prodej vysokozdvižných vozíků, plošinových vozíků, tahačů a příslušenství
Monika Horňáková

telefon+420 777 02 00 93

emailprodej@viva-manipulacni-technika.cz

© VIVA - manipulační technika s. r. o. 2015
Login
VIVA manipulační technika

Odkazy: Vybavení skladů a dílen | VZV - vysokozdvižné vozíky | Paletové vozíky | Půjčovna vysokozdvižných vozíků | Použité vysokozdvižné vozíky Linde | Hydraulické zdvižné plošiny a stoly | Vysokozdvižné vozíky | Pronájem vysokozdvižných vozíků | Manipulační vozíky | Vysokozdvižné vozíky DESTA


Webhosting