Retrak vysokozdvižný vozík s výsuvným sloupem

Retrak vysokozdvižný vozík s výsuvným sloupem

Retrak vysokozdvižný vozík s výsuvným sloupem

Vysokozdvižný vozík retrak je speciální vozík určený převážně pro manipulaci uvnitř skadů a hal, kde se uplatní jeho vyjímečné vlastnosti. Vysokozdvižný vozík retrak je vozík s výsuvným sloupem resp. zvedacím zařízením a bočním sezením obsluhy. Z důvodu jejich určení pro provoz uvnitř objektů mají retraky výhradně elektrický pohon, který je nejen ekologický, ale též ekonomický, protože elektrický pohon má nejnižší provozní náklady. Vysokozdvižný vozík retrak má navíc díky elektrickému pohonu řadu výhod jako např. nastavení výkonových parametrů, vysoký komfort obsluhy, neustálý přehled o provozním stavu retraku atd. Nový vysokozdvižný vozík retrak je již standardně vybaven AC elektronikou a asynchroními motory. AC pohony mají nižší spotřebu elektrické energie a navíc mají bezúdržbové motory. Retraky jsou obvykle vybaveny olověnou trakční baterií s tekutým elektrolytem, která umožňuje nepřetržitý provoz 6 i více hodin dle zvolené kapacity. Vysokozdvižný vozík retrak může být vybaven prostorem baterii speciálně upraveným pro její rychlou výměnu. Díky této výbavě je možné baterie během pracovního dne měnit a takto vybavený retrak, tak může pracovat nepřetržitě i v třísměnném provozu, což je dost často vyžadováno.

Retrak vysokozdvižný vozík výhody

Retrak vysokozdvižný vozík s výsuvným sloupem 2

Vysokozdvižný vozík retrak je využíván převážně pro své malé nároky na prostor. Princip vysokozdvižných vozíků retrak spočívá v jejich schopnosti zatažení zdvihového sloupu (zvedacího zařízení. Vysokozdvižný vozík retrak přijede k materiálu na paletě, vysune zvedací zařízení, nabere paletu na nosné vidlice, zvedne paletu a zasune zvedací zařízení. Díky zasunutí zvedacího zařízení se zkrátí celková délka vozíku. Zkrácením své celkové délky během manipulace a jízdy s břemen potřebuje vysokozdvižný vozík retrak mnohem užší pracovní uličku díky malému poloměru otáčení oproti klasický vozíkům. Navíc má vysokozdvižný vozík retrak kompaktní rozměry a nepotřebuje protizávaží.
Další výhodou retraku je minimální redukce nosnosti s ohledem na výšku zdvihu. Oproti ostatním typům vozíků má vysokozdvižný vozík retrak vysokou stabilitu a to i při zdvihu břemene do velké výšky. Klasický vysokozdvižný vozík by byl s plnou zátěží zdviženou do vysoké výšky nestabilní a proto musí být nosnost vozíků s vyšším zdvihem jak 3500 mm redukována. Toto platí i u retraků, ale redukce nosnosti je minimální. Retrak se také vyznačuje dobrým výhledem vpřed a vzad a to díky bočnímu sezení řidiče.
V naší sekci vysokozdvižné vozíky bazar naleznete také použité retraky za přijatelné ceny.

Prodej vysokozdvižných vozíků, plošinových vozíků, tahačů a příslušenství
Monika Horňáková

telefon+420 777 02 00 93

emailprodej@viva-manipulacni-technika.cz

© VIVA - manipulační technika s. r. o. 2015
Login
VIVA manipulační technika

Odkazy: Vybavení skladů a dílen | VZV - vysokozdvižné vozíky | Paletové vozíky | Půjčovna vysokozdvižných vozíků | Použité vysokozdvižné vozíky Linde | Hydraulické zdvižné plošiny a stoly | Vysokozdvižné vozíky | Pronájem vysokozdvižných vozíků | Manipulační vozíky | Vysokozdvižné vozíky DESTA


Webhosting