Čtyřcestný vysokozdvižný vozík

Čtyřcestný retrak

Čtyřcestný retrak

Čtyřcestný retrak je speciální vozík určený pro manipulaci pouze na kvalitních zpěvněných površích vně, ale hlavně uvnitř skadů a hal, kde se uplatní jeho vyjímečné vlastnosti. Čtyřcestný retrak je stejně jako klasický retrak vybaven výsuvným sloupem a řidič sedí bočně ku směru jízdy. I když u čtyřcestného retraku bychom měli říci spíše ku obvyklému směru jízdy, protože právě jeho odlišností je pohyb v podstatě všemi směry.
Čtyřcestný retrak má většinou elektronické ovládání všech kol, která jsou otočná do všech směrů. Elektronika tyto kola ovládá synchronizovaně, takže čtyřcestný retrak je schopen všechna kola natočit jakýmkoliv směrem a navíc při pohybu do tohoto směru zatáčet. Čtyřcestný retrak je schopen všechna kola též natočit po úhlem 45° a otáčet se tak na místě.
Díky schopnosti natáčení kol může čtyřcestný retrak jezdit bočně, což mu umožňuje projíždět uličkami v podstatě stejně širokými jako je samotný retrak, projíždět s dlouhými břemeny i úzkými vraty, jezdit šikmo atd. Pro schopnost přepravovat dlouhá břemena se bez čtyřcestného vozíku neobejdou firmy, které manipulují s dlouhými materiály např. tyčovinou, dřevomateriálem, okapovými systémy apod.
Stejně jako klasický retrak má čtyřcestný retrak výhradně elektrický pohon. U nových modelů je již standardně vybaven AC pohonem.

Čtyřcestný retrak s volným zdvihemČtyřcestný retrak s natočenými kolyDisplay ovládání otáčení kol

Boční čtyřcestný vysokozdvižný vozík

Boční čtyřcestný vysokozdvižný vozík

Boční čtyřcestný vysokozdvižný vozík je další variantou čtyřcestného vysokozdvižného vozíku. Boční čtyřcestný vysokozdvižný vozík má stejně jako retrak výsuvný sloup, který se u bočního vozíku používá ke zdvižení břemene, zasunutí sloupu a položení břemene na ložnou plochu tj. "nohy" vozíku. Přepravovaný materiál je tak během jízdy položen.
Oproti čtyřcestnému retraku má boční čtyřcestný vysokozdvižný vozík robustnější konstrukci, větší nosnost a větší rozměry, což mu umožňuje přepravovat těžší a hlavně delší materiál aniž by docházelo k jeho prohýbání. Boční čtyřcestný vysokozdvižný vozík má totiž také mnohem větší rozteč nosných vidlic a v některých případech je možné tuto rozteč zvětšit až mimo boční obrys vozíku. Díky vyšši rychlosti jízdy jsou boční vozíky vhodné pro přepravu dlouhých materiálů na delší vzdálenosti. Boční čtyřcestný vysokozdvižný vozík se proto často využívá k přepravě kovových materiálů v rozhlehlých areálech. I přes své vetší rozměry a robustnost konstrukce má tento typ vysokozdvižného vozíku poměrně malé nároky na prostor, šířy pracovní uličky a šíři průjezdů.

Prodej vysokozdvižných vozíků, plošinových vozíků, tahačů a příslušenství
Monika Horňáková

telefon+420 777 02 00 93

emailprodej@viva-manipulacni-technika.cz

© VIVA - manipulační technika s. r. o. 2015
Login
VIVA manipulační technika

Odkazy: Vybavení skladů a dílen | VZV - vysokozdvižné vozíky | Paletové vozíky | Půjčovna vysokozdvižných vozíků | Použité vysokozdvižné vozíky Linde | Hydraulické zdvižné plošiny a stoly | Vysokozdvižné vozíky | Pronájem vysokozdvižných vozíků | Manipulační vozíky | Vysokozdvižné vozíky DESTA


Webhosting